
| Parameter | Value |
|---|---|
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Polarity | Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Pins | 20 |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Frequency | 150 MHz |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Propagation Delay | 8.5 ns |
| Logic Function | D-Type Bus Interface |
Stock: 988
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51980
Ext.Price$0.51980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51980 | $0.51980 |
| 10 | $0.37190 | $3.71900 |
| 25 | $0.33513 | $8.37825 |
| 50 | $0.31394 | $15.69700 |
| 100 | $0.29410 | $29.41000 |
| 300 | $0.27783 | $83.34900 |
| 500 | $0.26246 | $131.23000 |
| 1000 | $0.24280 | $242.80000 |
| 3000 | $0.23454 | $703.62000 |
| 5000 | $0.22656 | $1132.80000 |
